Zdrowa, pełnowartościowa i zbilansowana dieta to jeden z kluczowych elementów tzw. zdrowego stylu życia. Niestety, nikt nie odżywia się idealnie, zgodnie ze wszystkimi wytycznymi. W każdej diecie pojawiają się niedobory.

Z tego też względu, ochoczo sięgamy po różnego rodzaju preparaty. Traktujemy je jako antidotum na „całe zło”. Jednym z najpopularniejszych suplementów diet w ostatnim czasie jest młody jęczmień. Czy słusznie? Czy produkt ten ma faktyczny wpływ na pracę i funkcjonowanie organizmu człowieka? Na te i wiele innych pytań, znajdą Państwo odpowiedź w dalszej części tej publikacji.

Co to jest młody jęczmień?

Młody jęczmień, a właściwie wyciąg z pędów zielonego jęczmienia to doskonałe źródło błonnika, beta-karotenu, kwasu foliowego, kwasu pantotenowego, magnezu, wapnia, potasu, cynku, żelaza oraz witamin: B1, B2, B6 oraz C.

Młody jęczmień bardzo często definiowany jest jako najlepsze źródło aminokwasów egzogennych (tj. aminokwasów, które muszą być dostarczane w pożywieniu). Pełnią one niezwykle ważną rolę w organizmie człowieka. Ich niedobór może doprowadzić do wszelakich zaburzeń chorobowych.

Młody jęczmień uprawiany jest w sposób organiczny. Podlewany jest tylko i wyłącznie wodą mineralną.

Właściwości młodego jęczmienia

Młody jęczmień znany jest ze swoich licznych właściwości pro-zdrowotnych. Ze względu na brak jakichkolwiek skutków ubocznych stosowania, może być wykorzystywany dosłownie przez każdego – niezależnie od wieku oraz ogólnego stanu zdrowia.

Ekstrakt z zielonego jęczmienia może być z powodzeniem stosowany w celu utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej. Pozwala także odkwasić organizm i przywrócić prawidłowe pH w organizmie.

Chlorofil znajdujący się w wyciągu z jęczmienia wykazuje działania przeciwzapalne i wspomagające leczenie niedokrwistości. Z kolei wysoka zawartość witaminy C oraz beta-karotenu sprawia, że zielony jęczmień może być traktowany także jako preparat przeciw-utleniający.

Zielony jęczmień z powodzeniem można wykorzystywać również jako stabilizator pracy układu nerwowego. Wszystko to za sprawą magnezu, który neutralizuje czynniki stresogenne.

Ponadto, liczne badania wskazują, że młody jęczmień pozytywnie oddziałuje na:

 • pracę serca
 • proces krzepnięcia krwi
 • produkcję czerwonych krwinek
 • transport tlenu do krwi
 • samopoczucie
 •  

Uważa się również, że zielony jęczmień może być wykorzystywany w leczeniu chorób układu pokarmowego. Wynika to z bardzo wysokiej zawartości błonnika – substancji, która nie podlega trawieniu przez enzymy trawienne. Do kluczowych właściwości błonnika zaliczamy:

 • zmniejszenie wchłaniania cholesterolu
 • zmniejszenie wchłaniania tróglicerydów
 • obniżenie ciśnienia krwi
 • obniżenie poziomu glukozy we krwi
 • obniżenie generowanego zapotrzebowania na insulinę
 • zmniejszenie tempa rozkładu węglowodanów
 • eliminację zaparć i wzdęć
 • przyśpieszenie perystaltyki jelit
 • pozytywny wpływ na rytm wypróżnień
 • pobudzenie rozwoju prawidłowej flory jelit
 • zmniejszenie łaknienia

Zielony jęczmień – opinie

W związku z tym, że najlepszą rekomendacją zielonego jęczmienia są opinie, prosimy naszych czytelników o nadsyłanie recenzji na nasz adres mailowy.

Uwaga: w celu weryfikacji autentyczności opinii prosimy o przesyłanie nie tylko recenzji, ale także dowodu zakupu zielonego jęczmienia (np. opakowanie produktu, paragon itp.).

Nadesłane przez Panią Karolinę z Wałbrzycha (wi*********1@wp.pl):

Zielony jęczmień stanowił któreś z kolei rozwiązanie, które postanowiłam zastosować jako wspomaganie procesu odchudzania. Do tej pory miałam okazję wykorzystać takie preparaty jak Therm Line Fast, Calominal i kilka innych, których nie pamiętam. Trudno mi określić ich skuteczność, bo jednocześnie chodziłam na zajęcia taneczne (jako forma aerobiku) i stosowałam dietę. Efekty były, ale… czy była to zasługa tabletek? Raczej nie. Po ich odstawieniu – efektywność odchudzania nie spadła. Nadal było to średnio 2kg/miesiąc.

Mała rewolucja nastąpiła wówczas, gdy zakupiłam zielony jęczmień. Jako, że jestem wybredna jeśli chodzi o smaki, jedynym rozwiązaniem był zakup tabletek. To był strzał w 10-tkę.

Kluczową (dla mnie!) właściwością zielonego jęczmienia jest to, że eliminuje uczucie głodu. Do tej pory dieta była dla mnie męką. Po zastosowaniu jęczmienia… nie miałam ochoty podjadać i nie chodziłam głodna. Bardzo szybko przełożyło się to na wyniki. W pierwszym miesiącu zrzuciłam 6, a w kolejnym 7 kilogramów. Dzisiaj stosuję zielony jęczmień w ramach profilaktyki. Wszystko to spowodowane obawą, że nastąpi efekt jo-jo.

Nadesłane przez Pana Kacpra ze Szczecina (ka*************i@gmail.com):

Nigdy nie byłem zwolennikiem suplementów diet. Zawsze wydawało mi się, że wszystko można załatwić naturalnie. Dlatego też, moje odchudzanie opierało się na dwóch elementach: diecie i ćwiczeniach. Nic więcej.

Udawało mi się chudnąć średnio 2-3 kilogramy w ciągu miesiąca, co było wynikiem, więcej niż zadowalającym. Trwało to 3 miesiące. Po tym czasie, mimo dalszych restrykcji – proces redukcji mocno wyhamował, a moja waga się po prostu ustabilizowała. Wówczas to, zdecydowałem się (pierwszy raz w życiu!) zastosować suplement diety. Trafiło na zielony jęczmień. Proces redukcji ponownie ruszył. Tyle, że… jego tempo było dla mnie sporą niespodzianką. Chudłem szybciej niż dotychczas. W rekordowym, pierwszym miesiącu udało się zrzucić 8 kilogramów.

Dzisiaj mój wskaźnik BMI nie wskazuje, żebym miał nadwagę. Łączny bilans odchudzania przez 3 miesiące z błonnikiem witalnym (przyp. Red. : w tabletkach – Green Barley Plus) to – 19,5 kilograma. Czy można chcieć czegoś więcej?

Nadesłane przez Panią Zuzannę z Kołobrzegu (ko*************9@interia.pl):

Co do tego, że odchudzanie stanowi niemałe wyzwanie – nie mam żadnych wątpliwości. Kiedy zaczęłam się odchudzać na mojej wadze widniało 78 kilogramów (wzrost: 159 centymetrów). Dzisiaj ważę 52-53 kilogramy, a moja waga jest stabilna. Jak do tego doszło?

Przede wszystkim: DIETA. Myślę, że to ona odegrała kluczową rolę w moim odchudzaniu. Ale… spory udział miał również opisywany przez Państwa zielony jęczmień. Otóż, podczas jego stosowania skuteczność diety wzrosła o ponad 100%.

Co ważne, produkt działa silnie, ale przy tym nie ma żadnego dyskomfortu. Wręcz przeciwnie, poprawiły się moje wyniki krwi, wyeliminowałam problemy z wypróżnianiem i… poprawiło się moje samopoczucie. Z tym ostatnim, bywa jednak różnie. W końcu – jestem kobietą :-).

Nie mniej jednak, zielony jęczmień to środek, który WARTO POLECAĆ. Działa mega szybko i mega skutecznie. Zastanawia mnie tylko czemu nie jest bardziej popularny? Mi dotarcie do tego preparatu zajęło naprawdę sporo czasu.

Nadesłane przez Panią Izabelę z Lidzbarka Warmińskiego (iz************k@op.pl)

Na zielony jęczmień trafiłam przypadkowo. W sklepie ze zdrową żywnością został mi on zarekomendowany w celu poprawy pracy systemu trawiennego (narzekałam na bóle brzucha i nieregularną pracę jelit).

I powiem szczerze: ZAKOCHAŁAM SIĘ w tym suplemencie. To preparat, który zadziałał w mgnieniu oka. Już po kilku dniach zaczęłam się czuć lepiej.

Co istotne – stabilizuje on również mój apetyt. Moja waga do tej pory zawsze się wahała. Kontrolowałam ją i stosowałam kilkudniowe głodówki. Teraz nie muszę tego robić.

Rozwiązanie to ma jednak swoje wady. Przełknięcie soku lub koktajlu z zielonego jęczmienia jest… trudne. W mojej ocenie, to jest wręcz ohydne. Czego jednak nie robi się dla urody! 🙂

Nasza propozycja: Green Barley Plus

Szczególnie dobrze opiniowanym produktem opartym na młodym jęczmieniu jest Green Barley Plus. Polecany przez wielu, niezależnych dietetyków oraz konsumentów – stanowi w naszej opinii młody jęczmień numer 1.

Green Barley Plus to kompozycja dwóch silnych, ale przy tym w pełni bezpiecznych składników: zielonego jęczmienia oraz garcynii cambogia. Dedykowany jest osobom, które pragną:

 • spalić tkankę tłuszczową
 • oczyścić organizm z toksyn
 • poprawić urodę
 • poprawić samopoczucie
 • wyeliminować cellulit
 • opóźnić procesy starzenia
 • zmniejszyć powierzchnię zmian miażdżycowych
 • usprawnić pracę serca

Co ciekawe, producent tego środka oferuje gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności. W przypadku gdy produkt nie spełni naszych oczekiwań możemy odesłać opakowanie i otrzymać zwrot pieniędzy:

Skuteczność preparatu Green Barley Plus została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *