Czy wiesz, że tzw. skórka pomarańczowa to defekt, który jest kłopotem nawet co trzeciej Polki? Cellulit to przypadłość będąca prawdziwą zmorą. Nie jest co prawda zagrożeniem dla zdrowia, ale stanowi poważny problem natury estetycznej. Nierówna skóra pokryta grudkami to prawdziwy defekt urody. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że niemal każda posiadaczka cellulitu decyduje się na jego szybkie usunięcie.

Dlaczego mam cellulit? Jakie są przyczyny występowania tego defektu?

Cellulit to przypadłość, która może być kształtowana przez wiele różnych czynników. Zdecydowanie najczęściej jest efektem zaburzeń o charakterze hormonalnym. Z tego też względu bardzo często pojawia się w specyficznych okresach w życiu kobiety – w ciąży i okresie karmienia, w czasie menopauzy oraz w czasie dojrzewania. Cellulit uwarunkowany jest również przez niezdrowy tryb życia. W szczególności – przez nieodpowiednią, nieregularną dietę oraz brak aktywności fizycznej w ciągu doby (siedzący tryb życia). Do przyczyn cellulitu zaliczyć należy również palenie papierosów oraz noszenie obcisłych ubrań. Reasumując, cellulit to defekt uwarunkowany przez:

  • złe odżywianie

  • brak aktywności fizycznej

  • noszenie zbyt obcisłych ubrań

  • używania złych kosmetyków do pielęgnacji

  • urazów mechanicznych

Jak uwolnić się od cellulitu?

Tzw. skórka pomarańczowa to problem od którego bardzo trudno jest się uwolnić. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Medycyna oferuje wiele sprawdzonych i skutecznych rozwiązań. Niestety, za te najefektywniejsze trzeba sporo zapłacić. Zdecydowanie najlepiej z cellulitem poradzą sobie wszelkiego rodzaju zabiegi oferowane w gabinetach medycyny estetycznej, a konkretniej: mezoterapia (zabieg odżywiania skóry poprzez wprowadzenie preparatu cienką igłą), mikrodermabrazja (ścieranie mechaniczne naskórka) oraz peeling chemiczny. Ponadto, cellulit można wyeliminować poprzez zastosowanie kosmetyków dostępnych w aptekach i dobrych drogeriach. Zazwyczaj występują one w formie maści, kremów oraz żelów. Zastosowanie znajdą również domowe receptury, a wśród nich – peelingi z fusów kawy, naprzemienne prysznice oraz maseczki z owoców awokado i jagód goji.

Domowe sposoby na cellulit

Pomarańczowa skórka to przypadłość, która w pierwszej kolejności objawia się w okolicach ud oraz pośladków. Usuwanie cellulitu nie jest czynnością trudną, można się go pozbyć w domu, bez konieczności realizacji drogich zabiegów kosmetycznych.

Peelingi kosmetyczne

Peeling z fusów kawy lub peeling cukrowy to rozwiązania, które pozwalają wykładzić skórę i pobudzić krążenie krwi. Celem peelingu jest również usunięcie zrogowaciałego naskórka

Naprzemienny prysznic

Polewanie miejsca zmienionego chorobowo ciepłą i zimną wodą ma doprowadzić do pobudzenia krążenia, i tym samym usunięcia zalegającego tłuszczu.

Dieta

Wzbogacenie diety takimi produktami jak szparagi, brokuły czy szpinak sprzyja usuwaniu cellulitu. Należy również pamiętać o konieczności utrzymywania prawidłowego bilansu, by uniknąć nadwagi. Nawet najmniejszy nadmiar tkanki tłuszczowej sprzyja cellulitowi.

Aktywność fizyczna

Regularne uprawianie sportu poprawia ogólną kondycję organizmu, w tym także jest formą profilaktyki dla cellulitu. Siedzący tryb życia sprzyja rozwojowi tej nieestetycznej dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *